Lokalita

Rosice u Brna

Sen o příjemném a klidném bydlení na malebném místě v blízkosti Brna je idylickou představou pro každého milovníka Jižní Moravy. Rosice jsou krásným městem a štika, kterou má ve znaku, již sama o sobě vypovídá, že se zde každý bude cítit jako ryba ve vodě. Tato lokalita přináší vše, co si jen člověk může přát pro hezký a spokojený život. Není divu, že se jedná o vyhledávanou lokalitu pro zakládání rodin na místě, které si snadno získá srdce všech, kteří mu mohou hrdě říkat domov.

Poloha města

Rosice jsou téměř branou do Brna, leží od něho jen 15 kilometrů západním směrem. Někteří ho dokonce považují za součást Brna a není divu, funguje zde perfektní infrastruktura a město je, i přes svou samostatnost, s Brnem dokonale propojené. Funguje zde neustále veřejná doprava a cestování do jeho centra je velmi jednoduché a rychlé. Lidé z Rosic si cení příjemného klidu a zároveň snadné přístupnosti kulturního a společenského ruchu velkoměsta.

Veřejná doprava

Dopravu do Rosic není potřeba dlouho plánovat, z Brna sem jezdí pravidelně vlaková linka S4 a rovněž i autobusové linky 405 a 406. Ve špičce není potřeba na spoj čekat a mimo špičku jezdí spoje každou hodinu.
Stejně dobré spojení je i z Jihlavy, Třebíče a Náměště nad Oslavou, kde se o dopravu stará vlak č. 240. Perfektní spojení je i z Ivančic, odkud se lze dopravit autobusovými linkami 406, 153, 423 a vlakovými linkami S41, v návaznosti na S4. Na žádnou z linek není třeba čekat déle než hodinu a to ani o víkendech. Dokonce i pro dálkově dojíždějící je lokalita jako stvořená, dálkové autobusy pravidelně křižují městy, jako jsou Znojmo, České Budějovice a Třebíč.

Rosice a jejich vybavenost

V Rosicích nic nechybí, dostupnost služeb je zde chvályhodná, veškeré úřady jsou zde jako na dlani a to jak obecní úřad, tak i matrika a stavební úřad. Rodiny s dětmi se zde mohou těšit z celé řady školek, kterým lze svěřit své ratolesti. Z mateřských škol je tu Zámecká, Logopedická, Husova čtvrť a Pampeliška. Školou povinní zde ocení moderně vybavenou základní školu a dokonce i uměleckou školu, kde umělecky nadané děti rychle najdou své místo.

Vždy je kde nakoupit

Ačkoliv disponuje nedaleké Brno nespočtem hypermarketů, Rosice poskytnou dostatek nákupních možností i pro potřeby náročnějších. Nachází se zde Tesco, Lidl, Penny, pak také Market Marek, ale i Hadač a Zapletal. Nechybí ani benzinové pumpy a dostatek bankomatů. Sezónní farmářské trhy se postarají o příjemný nákup čerstvých potravin, a pokud si rádi zajdete na dobré jídlo, najdete tu celou řadu restauračních zařízení, mezi která patří Filla, Kroupova restaurace, Zimní stadion, Lidový dům, Krušovická u Nováků, Restaurace Rozsocháč, Restaurace U Radnice, La cukrárna a Vinárna.

Snadno dostupné služby

Rosice se mohou pyšnit širokým zastoupením lékařských ordinací, kromě sedmi praktických lékařů je tu celá řada specialistů. Nechybí zde péče o seniory prostřednictvím penzionu pro důchodce Rosice. Z dalších služeb lze zmínit například veterináře, ale i autoservisy.

Zábava a kulturní vyžití v Rosicích

Rosice jsou historickým městem, jehož kořeny sahají až do 13. století, ve kterém bylo založeno. Vzhledem k jeho dlouhé minulosti je tu celá řada krásných historických památek. K nejkrásnějším z nich patří místní zámek. Kromě nespočtu zájmových organizací se zde nachází kino, které je ideálním místem pro kulturní vyžití.

Město je obehnáno lesem poskytujícím nejen hezké panorama, ale i ideální prostor pro houbaře a milovníky přírody. Aktivní lidé zde ocení velké množství cyklostezek, na které se lze vypravit. Z Rosic lze vyrazit kamkoliv a v každém směru narazíte na důvod k výletu, ať už je to golfové hřiště, autodrom nebo třeba naučná stezka.

Nachází se zde dokonce i dva bazény, ve kterých lze najít prostor pro plavání, ale i zábavu s rodinou, jedná se o bazény Rosice a Ostrovačice. Kdo miluje sport, ten si Rosice zamiluje. Kromě zimního a atletického stadionu, je zde sokolovna s tělocvičnou, tenisové kurty, kuželky a také posilovna.
Místní lidé by bydlení zde nevyměnili ani za nic na světě a kouzlo Rosic nepatří jen jim, ale každému, kdo se sem vypraví, nebo kdo se rozhodne zde bydlet.

Fotogalerie